magazin
Hörcher Gábor a Drifter után kilenc évvel jelentkezik új dokumentumfilmmel. A rendezőt saját szavaival mindig is a periférián élő karakterek…
továbbhír
Február 3. és 9. között öt többszörösen díjnyertes, egészestés dokumentumfilmet, továbbá egy rövidfilmet tesz elérhetővé a nemrégiben megalakult…
továbbmagazin
Hörcher Gábor többszörösen díjazott kreatív dokumentumfilmje, a Drifter már DVD-n is elérhető. A Kultúrbarlang által megjelentetett kiadvány…
továbbhír
Hörcher Gábor a játékfilmezést és a dokumentarizmust ötvöző, a 2. Magyar Filmhéten a 2016-os év Legjobb Dokumentumfilmjének választott Driftere a…
továbbmagazin
Az idén is mozizhatunk a Sziget Fesztiválon, mondjuk pihenőt tartva kétszer másfél óra headbang között. A szervezők persze odafigyeltek, hogy…
továbbhír
A Sziget fesztivállal egy időben, egy hétre megnyitja kapuit a SzigetMozi is, a Filmalap és a fesztivál közös kezdeményezésére. Augusztus 10. és 16.…
továbbmagazin
Hörcher Gábor Drifterje egy különleges módszerrel forgatott film: öt évig készült amatőr szereplőkkel, kétfős stábbal, 200 órányi nyersanyagból…
továbbmagazin
Fékezhetetlen fiatalok, egy megállíthatatlan srác, aki raliversenyző szeretne lenni, egy évszázadnyi családtörténet, inszomniás fiatalok, egy lány,…
továbbmagazin
A világ legjobb dokumentumfilmjei közül láthatunk válogatást a most zajló Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon. A programot áttekintve…
továbbhír
Az Európai Filmakadémia nyilvánosságra hozta a legjobb dokumentumfilm kategóriában nevezett filmek listáját: Hörcher Gábor Drifter című alkotása…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié